Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napady na sklepy

Data publikacji 09.01.2015

Łódzcy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o kilka napadów na sklepy. Mężczyzna zastraszał personel nożem lub pistoletem, a następnie zabierał gotówkę. Został już tymczasowo aresztowany. Zatrzymanie jego wspólnika jest tylko kwestią czasu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

9 listopada 2014 r. około 12:40 do sklepu przy ulicy Żeromskiego w Łodzi weszło dwóch mężczyzn, którzy grożąc ekspedientce nożem oraz przedmiotem przypominającym broń palną, zażądali wydania z kasy  sklepu zgromadzonej gotówki. Po kradzieży pieniędzy uciekli. Do kolejnego zdarzenia doszło 22 listopada 2014 roku około 12:45 w sklepie przy ul. Gdańskiej  w Łodzi. W tym przypadku także dwóch napastników,  grożąc sprzedawczyni nożem, skradło gotówkę. Sprawcy zawsze maskowali się kapturami i szalikami. Mimo komunikatów w mediach i publikacji zapisów monitoringów nikt ich nie rozpoznał.

Nad tymi i kilkoma innymi rozbojami pracowali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Łodzi. Zebrany przez nich materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania 25-letniego łodzianina. Mężczyzna aktualnie nie ma żadnego stałego zamieszkania. Funkcjonariusze dotarli do lokalu w dzielnicy Polesie, gdzie jak wynikało z ustaleń kryminalnych, ostatnio przebywał. Podczas przeszukania zabezpieczyli m.in. nóż, którym najprawdopodobniej posługiwał się podczas napadów a także charakterystyczną odzież.

25-latek wcześniej był już wielokrotnie notowany za konflikty z prawem. Odbywał kary pozbawienia wolności. Tym razem również trafił za kraty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Zatrzymanie jego wspólnika pozostaje tylko kwestią czasu. Obu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostaje rozwojowa. Śledczy typują ten duet do podobnych zdarzeń na terenie Łodzi.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Zdjęcia z kamer monitoringu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.83 MB)

Powrót na górę strony