Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próba napadu na bank z finałem w areszcie

Data publikacji 09.01.2015

W Ciechanowie policjanci zatrzymali mężczyznę, który wcześniej usiłował okraść jeden z banków. Wobec podejrzanego 21-latka sąd zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Zdarzenie miało miejsce w ostatni poniedziałek w Ciechanowie. Do jednej z placówek bankowych wtargnął mężczyzna i grożąc użyciem gazu zażądał wydania pieniędzy. Jednak pracownice natychmiast uruchomiły alarm napadowy, którego napastnik wystraszył się i uciekł.

Od pracujących w banku osób policjanci otrzymali szczegółowy rysopis podejrzanego i rozpoczęli poszukiwania. Jeden z funkcjonariuszy, skojarzył opis podejrzanego z mężczyzną, którego kilka dni wcześniej legitymował. Dzięki temu ustalono jego dane personalne oraz jego wizerunek.

Następnego dnia mężczyzna został rozpoznany przez dwie policjantki patrolujące miasto i zatrzymany przez nie. 21-letniemu podejrzanemu prokurator przedstawił zarzut usiłowania rozboju, a sąd zadecydował o areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy.  Grozi mu do 12 lat więzienia.
 
(KWP w Radomiu / ap)

Powrót na górę strony