Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o napad na taksówkarza trafili do policyjnego aresztu

Data publikacji 12.01.2015

Policjanci zatrzymali podejrzanych o napad na taksówkarza. Mężczyzna i kobieta trafili do policyjnego aresztu. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Wczoraj (11.01.15 r.) przed 19:00 dyżurny policji w Bydgoszczy otrzymał zgłoszenie o napadzie na taksówkarza. Na ulicę Wąbrzeską zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta i mężczyzna zamówili kurs na ulicę Cmentarną. W trakcie jazdy pasażerowie polecili zatrzymanie samochodu, a następnie grożąc kierowcy nożem ukradli portfel oraz puszkę z bilonem i uciekli. Informacja o sprawcach trafiła do wszystkich patroli w mieście. Około 20:00 funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy sprawdzając okoliczne ulice zauważyli osoby odpowiadające podanym rysopisom napastników, które na ich widok zaczęły uciekać. Policjanci zatrzymali uciekinierów na ulicy Beskidzkiej.

Kobieta i mężczyzna, oboje w wieku 23 lat, trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych materiałów podejrzani najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszą zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Kryminalni sprawdzają, czy zatrzymane osoby mają na swoim koncie inne przestępstwa.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

Powrót na górę strony