Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał sprzeczki

Data publikacji 14.01.2015

Policjanci z Lublińca zatrzymali 36-latka, który w trakcie sprzeczki ze swoim znajomym kilkakrotnie ugodził go nożem, a następnie podpalił mieszkanie. Pomimo szybko udzielonej pomocy, mężczyzna zmarł. Podejrzany o zabójstwo usłyszał już prokuratorskie zarzuty i dziś trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Lublińcu. Kilka minut po 22.00 zgłoszono pożar mieszkania w jednym z bloków na ulicy Wojska Polskiego. Na miejsce zdarzenia pierwsi dotarli lublinieccy wywiadowcy. Jeden z nich z płonącego mieszkania wyniósł nieprzytomnego właściciela lokalu. Do przyjazdu pogotowia ratunkowego, policjanci i strażacy prowadzili reanimację. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, mężczyzna zmarł.

Po północy kryminalni zatrzymali 36-latka mogącego mieć związek ze zdarzeniem. Już następnego dnia przeprowadzone czynności i zebrany materiał dowodowy potwierdziły przypuszczenia śledczych i pozwoliły na ustalenie okoliczności tego zdarzenia. Ustalono, że zatrzymany i ofiara wspólnie w mieszkaniu pili alkohol. W trakcie sprzeczki, do której doszło między mężczyznami, 36-latek kilkukrotnie ostrym narzędziem ugodził swojego kolegę, a następnie podpalił i opuścił mieszkanie.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia i motywy zbrodni. Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty i decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

(KWP w Katowicach / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.34 MB)

Powrót na górę strony