Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli na lotnisku blisko 3 kg kokainy

Data publikacji 14.01.2015

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z KSP we współpracy z biurem służby kryminalnej KGP oraz przy współudziale funkcjonariuszy Izby Celnej zatrzymali obywatela Hiszpanii podejrzanego o przemyt znacznej ilości środków odurzających. W jego bagażu ukryte były torebki z prawie 3 kg kokainy o czarnorynkowej wartości co najmniej 900 tys. zł. 51-latek został aresztowany na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się w sobotę (10.01.2015 r. ) na warszawskim lotnisku. Wówczas to, jak wynika z ustaleń stołecznych policjantów, z Brazylii przez Dubaj samolotem rejsowym przyleciał do Polski obywatel Hiszpanii. Po wylądowaniu został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy podejrzewali go o przemyt narkotyków. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP, przy wsparciu kolegów z Izby Celnej, znaleźli w bagażu zatrzymanego kokainę. Narkotyki były schowane w walizce z odzieżą, a zapakowane w saszetki, w których miałyby być preparaty kosmetyczne.

Policjanci zabezpieczyli kilka pudełek wypełnionych torebkami ze środkami odurzającymi. Jak się okazało, były to około 3 kg kokainy o czarnorynkowej wartości co najmniej 900 tysięcy złotych. Zatrzymany 51-letni mężczyzna usłyszał już zarzut przemytu znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z art. 55 ust. 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, obywatelowi Hiszpanii grozić może grzywna i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 do 15 lat.

Stołeczni policjanci pod nadzorem prokuratorskim wyjaśniają okoliczności sprawy, między innymi ustalają gdzie miały trafić zabezpieczone narkotyki. Na podstawie już zebranego materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 51-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

(KSP / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.73 MB)

Powrót na górę strony