Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypunktowany jak mało kto

Data publikacji 15.01.2015

Zaledwie jeden manewr drogowy pozwolił 28-letniemu kierowcy audi A4 zdobyć aż 25 pkt karnych. Ponadto sprawca wykroczeń, któremu za spowodowanie zagrożenia zatrzymano prawo jazdy, za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę stargardzcy funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, patrolując drogę krajową numer 10 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator, w trakcie jazdy z Suchania w kierunku Krąpiela nagrali audi A4, które rozpoczęło manewr wyprzedzania radiowozu oraz dwóch innych pojazdów na linii jednostronnie przekraczalnej. Kierowca manewr wyprzedzania kontynuował po lewej stronie wysepki na oznakowanym skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych, tym samym jadąc pasem przeciwległego kierunku.

Zatrzymany do kontroli 28-letni sprawca wykroczeń nie negował swoich przewinień, lecz stwierdził, że bezcelowe było hamowanie, bo za przejściem ponownie musiał by przyspieszać.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierowcy na miejscu zatrzymano prawo jazdy, a sprawę do rozpatrzenia  przekazano do sądu. Szereg wykroczeń spowodował uzbieranie podczas jednego manewru aż 25 punktów karnych.

(KWP w Szczecinie / ap)

Powrót na górę strony