Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczno nielegalne papierosy i akohol

Data publikacji 15.01.2015

Blisko 35 tys. sztuk papierosów i 440 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej komendy na terenie gminy Jadów. Alkohol i wyroby tytoniowe przechowywali w swoim mieszkaniu 49-letnia Urszula K. i 43-letni Grzegorz N. Także świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli kontrabandę - nielegalny spirytus i ponad 500 paczek papierosów różnych marek. Nielegalny towar przewożony był w citroenie.

Kryminalni zabezpieczyli 35 tys. sztuk papierosów i 440 litrów alkoholu

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy udali się do miejscowości Urle w gminie Jadów, gdzie na jednej z posesji miało dochodzić do nielegalnego procederu handlu wyrobami tytoniowymi i spirytusowymi, pochodzącymi z przemytu. Gdy tylko policjanci pojawili się pod wskazanym adresem, zauważyli stojącą na posesji kobietę oraz dwóch mężczyzn przy ogrodzeniu. Kobieta w pewnym momencie podała im paczkę papierosów. Był to wyraźny sygnał dla kryminalnych, aby dokonać kontroli właśnie tej posesji.

Podczas sprawdzenia pomieszczeń należących do 49-latki policjanci znaleźli blisko 35 tys. sztuk papierosów, zarówno w paczkach, jak i luzem, pudełka do pakowania papierosów oraz 440 litrów wyrobów spirytusowych w butelkach plastikowych i szklanych o różniej pojemności bez polskich znaków akcyzy skarbowej, co świadczyło, że mogą pochodzić z nielegalnego źródła.

Policjanci zdeponowali produkty w magazynie wołomińskiej komendy. Urszula K. oraz zamieszkały wraz z nią 43-letni Grzegorz N. zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnej celi. Oboje już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty przechowywania znacznej ilości wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej wbrew obowiązującej ustawie karno – skarbowej. Teraz może im grozić kara grzywny i pozbawienia wolności do 3 lat.

(KSP / ap)

Citroenem przewoził nielegalny towar

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od dłuższego czasu mieli podejrzenia, że jeden z mieszkańców Sandomierza może mieć związek z tym procederem. Wczoraj po południu funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Kielcach przy współudziale sandomierskich policjantów zatrzymali do kontroli osobowego citroena, którym podróżował  mężczyzna.

Podczas kontroli okazało się, że wewnątrz pojazdu w kartonach przewozi on plastikowe butelki z przeźroczystą cieczą. Wstępnie zidentyfikowaną jako spirytus. Sandomierzanin w swoim pojeździe przewoził 60 sztuk jednolitrowych butelek.

W czasie przeszukania posesji zajmowanej przez mężczyznę policjanci znaleźli i zabezpieczyli dodatkowo 26 butelek z cieczą, podobnych do zabezpieczonych w jego aucie, oraz  ponad 500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 86 litrów spirytusu oraz ponad 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Działanie zatrzymanego mogło uszczuplić Skarb Państwa na ponad 10 tysięcy złotych.

Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

  • KSP

  • KWP w Kielcach

Powrót na górę strony