Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za brawurową jazdę odpowie przed sądem

Data publikacji 15.01.2015

Policjanci z lipnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem passatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 106 km/h! Funkcjonariusze zatrzymali 28-latkowi prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów i narażenie na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Teraz postępowanie mężczyzny oceni sąd.

Wczoraj (14.01.15 r.) policjanci z lipnowskiej „drogówki”, podczas służby pełnionej na drodze wojewódzkiej w miejscowości Piątki, zauważyli jadącego ze znaczną prędkością volkswagena passata. Zainstalowany w nieoznakowanym radiowozie wideorejestrator pokazał, że auto pędziło momentami z prędkością 156 km/h, choć na tym niebezpiecznym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”. Policjanci zatrzymali brawurowego kierowcę do kontroli.

Dla 28-latka ryzykowna przejażdżka zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa dla innych użytkowników drogi. Wkrótce wobec mężczyzny skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu, który dodatkowo rozważy możliwość cofnięcia mu uprawnień do kierowania.

Policjanci przestrzegają – nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Niebezpieczna i ryzykowna prędkość to zarówno ta wykraczająca poza obowiązujące ograniczenie, jak i zbyt wysoka w stosunku do warunków panujących na drodze oraz indywidualnych cech kierującego. Im więcej na liczniku tym dłuższa droga hamowania, która wydłuża się przy mokrej i śliskiej nawierzchni.

(KWP w Bydgoszczy / ap)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 941.74 KB)

Powrót na górę strony