Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Data publikacji 15.01.2015

Policjanci z Ogniwa Patrolowego II Komisariatu Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który podczas libacji alkoholowej ugodził w okolice klatki piersiowej kompana od kieliszka. Pokrzywdzony nadal przebywa w szpitalu.

Do zdarzenia doszło 12 stycznia 2015 roku, około godziny 13:30, w jednym z mieszkań przy ulicy Limanowskiego w Łodzi. Policjanci ustalili, że w lokalu od wczesnych godzin porannych trwała impreza mocno zakrapiana alkoholem, w której uczestniczyło dwóch mężczyzn i kobieta. Podczas biesiady uczestnicy wielokrotnie kłócili się, aby następnie pogodzić się i wrócić do spożywania alkoholu. W pewnym momencie gospodarz miał już dość i postanowił pożegnać swojego gościa. Ten jednak miał jeszcze chęć się napić. Doszło do kolejnej utarczki słownej pomiędzy biesiadnikami, w konsekwencji której gospodarz został dwukrotnie ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej.

Na miejsce wezwano pogotowie i policję. Sprawca został zatrzymany, odmówił poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu. 51-latek po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa. W przeszłości był wielokrotnie notowany w policyjnych systemach. Może mu grozić nawet dożywotni pobyt w więzieniu. Pokrzywdzony nadal przebywa w szpitalu. Śledczy już wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

(KWP w Łodzi / ap)

Powrót na górę strony