Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mowa nienawiści i hejterstwo w Internecie

Data publikacji 16.01.2015

Wczoraj w Rybniku w Klubie Harcówka odbyło się seminarium dla nauczycieli i pedagogów, w którym uczestniczyli przedstawiciele Policji. Seminarium zorganizowało Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne „ASK”. Głównym celem spotkania było omówienie mowy nienawiści i hejterstwa w Internecie oraz rozpoznawania, przeciwdziałania i zapobiegania temu zjawisku.

W spotkaniu uczestniczył młodszy inspektor Krzysztof Kazek – pełnomocnik Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw Ochrony Praw Człowieka, przedstawiciel Wydziału Prewencji KWP w Katowicach. Towarzyszyli im również  przedstawiciele Policji z Rybnika, Raciborza, Jastrzębia Zdroju.

Podczas seminarium, poza wysłuchaniem wielu interesujących wykładów, zostały także omówione formy współpracy pomiędzy instytucjami w zakresie mowy nienawiści.

Kolejnym etapem przedsięwzięcia jest cykl spotkań z młodzieżą subregionu zachodniego, między innymi w Raciborzu. Spotkanie z raciborskimi  uczniami zaplanowane zostało na 22 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Zamkowej 1.

(KWP w Katowicach / ap)

Powrót na górę strony