Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani piraci drogowi

Data publikacji 16.01.2015

Działania zielonogórskich funkcjonariuszy oraz ich kolegów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. pozwoliły na zatrzymanie kierowców, stwarzających poważne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. W jednym przypadku zatrzymano trzech obywateli Bułgarii, w drugim – z dalszego ruchu wyeliminowano 32-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego.

Drogowi piraci pod Cigacicami

Mimo medialnej kampanii i coraz większego społecznego sprzeciwu wobec agresji i brawury na drodze, codziennie obserwujemy przykłady niebezpiecznej, agresywnej i zbyt szybkiej jazdy. Często takie zachowanie zarejestrowane jest również przez policyjne videorejestratory.  Policjanci w takich przypadkach nierzadko decydują o zatrzymaniu prawa jazdy i skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

W tym tygodniu na trasie S-3 policyjny videorejestrator nagrał wyczyny aż trzech kierujących obywateli Bułgarii, którzy jechali bardzo niebezpiecznie, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wyprzedzanie, mimo że z naprzeciwka jechały samochody, wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, spychanie samochodów jadących z przeciwka na pobocze – to tylko część wyczynów, które możemy obejrzeć na filmie. Wszyscy trzej kierujący zostali zatrzymani. Byli bardzo zaskoczeni, że ich wyczyny zostały nagrane przez videorejestrator. Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego ukarali wszystkich mężczyzn mandatami karnymi.

Stracił prawo jazdy za łamanie przepisów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. nie ustają w zapewnianiu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dla realizacji tego stanu rzeczy niezbędne jest nie tylko dokładne przyglądanie się zachowaniom kierowców, ale też szybka reakcja na wszelkie przypadki łamania drogowych przepisów. W niektórych sytuacjach wypisanie tradycyjnego mandatu okazuje się niewspółmierne do rażących zaniedbań, jakimi wykazują się kierowcy. Pouczenie takiego zmotoryzowanego powoduje tylko chwilową skruchę, która ustaje tak szybko, jak policyjny patrol oddali się z miejsca kontroli. Są to sytuacje, które zdarzają się często na naszych drogach. Ale dotyczą one jedynie kierowców, którzy rażąco, bezmyślnie i z premedytacją łamią drogowe zasady.

Tym razem brawurą wykazał się 32-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Prowadząc swoim audi A6 kilkukrotnie złamał drogowe przepisy. Wszystko miało miejsce 14 stycznia (środa) o godzinie 9.50 przy ul. Kasprzaka. Jego jazdę dokładnie zarejestrowali policjanci ruchu drogowego, którzy w tym czasie strzegli bezpieczeństwa właśnie w tym rejonie Gorzowa Wlkp. Kierujący audi cały czas poruszał się lewym pasem, dlatego już w tym momencie popełnił wykroczenie związane z niestosowaniem się do ruchu prawostronnego. Ale nie to było jego głównym zaniedbaniem. 32-latek wyprzedzała w rejonie przejść dla pieszych i to dwukrotnie. Jak by tego było mało, wielkopolanin przekraczał dozwoloną prędkość. Najpierw jechał 105 km/h gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Później nie ściągał nogi z gazu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Wówczas poruszał się z prędkością 131 km/h. Czego nie zdołał zarejestrować umiejscowiony w tym rejonie fotoradar, zasłonięty przez przejeżdżający autobus podmiejski, zrobiło to oko policyjnej kamery. Mężczyzna otrzymał co najmniej 20 pkt. karnych, ponadto stracił prawo jazdy. W tej sprawie został również skierowany wniosek o ukaranie do sądu, który oceni zachowanie 32-latka.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. codziennie monitorują drogi powiatu eliminując z dróg kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Warto przy tym uspokoić tych, którzy po drogach poruszają się bez zastrzeżeń. Takie osoby z pewnością nie muszą się obawiać utraty dokumentu uprawniającego do jazdy. Sytuacja dotyczy przypadków, gdzie właściwie kierowcy robią to na własne życzenie, rażąco łamiąc przepisy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ap)

Film Drogowi piraci pod Cigacicami

Pobierz plik Drogowi piraci pod Cigacicami (format mp4 - rozmiar 22.72 MB)

Film Zatrzymani piraci drogowi


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani piraci drogowi (format flv - rozmiar 8.33 MB)

Powrót na górę strony