Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o śmiertelne pobicie zatrzymany

Data publikacji 19.01.2015

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali 58-letniego mieszkańca Żyrardowa, podejrzanego o śmiertelne pobicie. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na początku stycznia br. Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie otrzymała zgłoszenie dotyczące zgonu osoby w jednym z mieszkań w Żyrardowie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Mundurowi ujawnili, że podczas libacji alkoholowej jeden z jej uczestników zmarł.

Na miejscu byli już ratownicy medyczni i lekarz, który stwierdził zgon mężczyzny. Ciało zabezpieczono w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji. Przybyły na miejsce prokurator nie wykluczył udziału osób trzecich w śmierci 65-latka, toteż wszyscy świadkowie bójki zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Osoby te zostały po przesłuchaniach zwolnione.

Żyrardowscy policjanci jednak pracowali cały czas nad sprawą. Ustalili, że w mieszkaniu między dwoma mężczyznami doszło do bójki, a odniesione obrażenia mogły przyczynić się do śmierci jednego z nich. Sekcja zwłok denata wykazała, że 65-latek poniósł śmierć w wyniku zadanych ciosów.

W minionym tygodniu Sąd Rejonowy w Żyrardowie wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy wobec 58-letniego uczestnika libacji, którego zatrzymali miejscowi policjanci.  Mężczyzna odpowie za spowodowanie uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym. Za przestępstwo to przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.  

(KWP w Radomiu / ap)

Powrót na górę strony