Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca odpowie przed sądem

Data publikacji 19.01.2015

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie podczas służby zarejestrowali na wideorejestratorze niebezpieczną jazdę kierującego samochodem osobowym. W miejscu niedozwolonym 25-latek wyprzedził nieoznakowany radiowóz, a potem przekroczył dozwoloną prędkość. Za czyn, którego się dopuścił, kierowca odpowie przed sądem.

W czwartek /15 stycznia/ policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie pełnili służbę nieoznakowanym pojazdem z wideorejestratorem na drodze K22. O 20:44 na drodze pomiędzy miejscowościami Krzeszyce-Graby kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra na podwójnej linii ciągłej wyprzedził radiowóz, stwarzając tym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla jadącej z przeciwnego kierunku ruchu pojazdu ciężarowego z naczepą. Kierowca musiał gwałtownie hamować i zjechać z drogi. Podczas dalszej jazdy kierującego oplem funkcjonariusze zarejestrowali przekroczenie dozwolonej prędkości poza terenem zabudowanym  - kierujący gnał 171 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę na najbliższym parkingu. W związku z tym, że 25-letni mężczyzna stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz naraził na niebezpieczeństwo przewożonych pasażerów, policjanci odstąpili od nałożenia grzywny w drodze mandatu karnego i skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

Za powyższe wykroczenia mężczyźnie grozi kara grzywny do 5 tys. złotych.

(KWP w Gorzowie / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.99 MB)

Powrót na górę strony