Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puchar świata w skokach narciarskich – podsumowanie pracy policjantów

Data publikacji 19.01.2015

W operację policyjną „SKOKI 2015” zaangażowanych było ponad 150 małopolskich policjantów. Nad bezpieczeństwem kibiców pracowali policjanci z drogówki, prewencji jak i służby kryminalne. W sobotnią noc zakopiańscy policjanci mieli pełne ręce roboty.

Począwszy od Krakowa i Myślenic policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd kibiców na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Zakopanem ponad 100 policjantów prewencji dbało o ich bezpieczeństwo w mieście i bezpośrednio w rejonie Wielkiej Krokwi, jak i ulic przyległych. Pierwszy dzień zawodów zakończył się bez poważniejszych zdarzeń. Funkcjonariusze odnotowali fakt odpalenia rac świetlnych na trybunach skoczni narciarskiej. Z uwagi, że zawody miały charakter imprezy masowej, osoby, które dopuściły się tego przestępstwa, zostały zatrzymane przez policjantów. Dziewięć osób z centralnej Polski w wieku od 29 do 16 lat trafiło do policyjnego aresztu. Zakopiański sąd orzekł wobec nich surowe kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, kary grzywny i dwuletnie zakazy stadionowe. Wobec 16-latka decyzje podejmie sąd rodziny.

Sobotnia noc. Rozbita szyba w samochodzie, zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej, kibice pod wpływem alkoholu – policjanci w Zakopanem mieli bardzo wiele pracy. Skoki oglądało przeszło 25 tys. kibiców. Wśród nich byli i tacy, którzy przesadzili z alkoholem. To dało się zauważyć w sobotnią noc. W powiecie tatrzańskim stróżę prawa odnotowali aż 44 różnego typu interwencje i tylko trzy kolizje samochodowe.

W zabezpieczeniu niedzielnego indywidualnego konkursu skoczków nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Impreza odbyła się zgodnie z planem a policjanci czuwali nad bezpiecznym powrotem kibiców do domów i pensjonatów. Na szczególne zwrócenie uwagi zasługuje odpowiedzialne postępowanie kierowców. Przed powrotem do domu aż 120 kierowców postanowiło sprawdzić stan trzeźwości.

Za rok kolejny Puchar Świata w Skokach narciarskich w Zakopanem. Policjanci jak zwykle licznie będą dbali o kibiców największej imprezy sportowej w Małopolsce.

(KWP w Krakowie / ap)

Powrót na górę strony