Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano pseudokibiców - rozwieszali transparent na jednym z bloków

Data publikacji 20.01.2015

Policjanci zatrzymali chuliganów stadionowych, którzy na elewacji jednego z budynków rozwieszali baner nawołujący do eskalacji nienawiści między zwaśnionymi grupami krakowskich pseudokibiców. W ręce policjantów wpadło 4 mężczyzn.

Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat. Niestety pomimo młodego wieku nie był to ich pierwszy taki wybryk. Mężczyźni znani są policjantom w związku z przynależnością do środowiska pseudokibicowskiego. Podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli przy mężczyznach również niebezpieczne narzędzia, gazy pieprzowe i kominiarki.

Mężczyznom za popełnione czyny grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Skrzynka pocztowa małopolskiej Policji – STOP agresji pseudokibiców

Przypominamy, iż w celu szybszej reakcji ze strony Policji kilka miesięcy temu Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie uruchomiła numer kontaktowy oraz specjalną skrzynkę elektroniczną, na którą można przesyłać materiały i informacje pozwalające na skuteczną walkę z przestępczością stadionowych chuliganów: stoppseudokibicom@malopolska.policja.gov.pl

Policjanci małopolskiej Policji prowadzą na terenie Krakowa oraz innych miast województwa działania mające na celu ograniczenie szeroko rozumianej przestępczości pseudokibiców zarówno na stadionach piłkarskich, jak i ulicach oraz osiedlach miast. W związku z czym na podany adres przesyłać można informacje o przestępstwach popełnianych przez pseudokibiców, filmy i zdjęcia dokumentujące naruszenie przepisów oraz informacje o osobach poszukiwanych, sprawcach przestępstw i wykroczeń, samochodach i cechach identyfikacyjnych stadionowych bandytów.

Dla szybszej reakcji, zachęcamy, aby w przekazywanych informacjach przesyłać następujące informacje:

1/ data, godzina i miejsce zdarzenia,
2/ krótki opis zdarzenia (okoliczności i zaobserwowane szczegóły),
3/ dane zgłaszającego, jeżeli wyrazi na to zgodę (imię, nazwisko, dane do korespondencji, telefon kontaktowy w celu ustalenia szczegółów, dopytania).

Nadesłane materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców zachowań przestępczych oraz posłużą do szybszego reagowania Policji na zdarzenia z udziałem pseudokibiców.

Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony chuliganów, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci sięgają po różnego rodzaju środki prawne w celu poprawy bezpieczeństwa.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje w najsurowszym wymiarze, aby życie spokojnych obywateli nie było zakłócane przez działanie stadionowych wandali szumnie nazywających siebie kibicami.

https://malopolska.policja.gov.pl/pl/content/stop-agresji-pseudokibicow

(KWP w Krakowie / ap)

Powrót na górę strony