Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z nożem napadł na taksówkarza

Data publikacji 20.01.2015

Sprawca napadu na taksówkarza trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój z użyciem noża grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. 19 stycznia br. policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego, który w miniony weekend napadł na taksówkarza, a następnie odjechał jego samochodem.

17 stycznia 2015 roku młody mężczyzna wsiadł do jednej z taksówek zaparkowanych w Radomsku przy ulicy Reymonta i zamówił kurs do oddalonego o kilka kilometrów Stobiecka Szlacheckiego. Na parkingu przy drodze krajowej nr 1, strasząc nożem, zmusił taksówkarza do wyjścia z pojazdu. Właściciel renault scenic nie chciał jednak oddać dobrowolnie samochodu. Doszło do szarpaniny pomiędzy mężczyznami, po której napastnik odjechał w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. 70-letni pokrzywdzony zdołał dotrzeć do stacji paliw i powiadomić policję. Ze złamanym nosem i stłuczeniami został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Taksówkarz oszacował straty na ponad 40 tysięcy złotych.

Niezwłocznie komunikat o poszukiwanym pojeździe i samym zdarzeniu dyżurny radomszczańskiej policji przekazał ościennym jednostkom. Funkcjonariusze  zabezpieczyli także nagrania z monitoringu. Na podstawie analizy zebranego materiału ustalili rysopis sprawcy i bazując na znajomości środowiska przestępczego rozpoczęli pierwsze typowania. 18 stycznia porzucone renault zostało odnalezione na terenie powiatu piotrkowskiego. Sprawca najwyraźniej stracił nad nim panowanie i wjechał w nasyp ziemny.

Dzień później policjanci zatrzymali 23-letniego podejrzewanego. Wpadł w jednym ze sklepów w Radomsku, kiedy próbował zrobić zakupy. 23-latek podczas rozmowy z mundurowymi przyznał się do napadu na taksówkarza. Okazało się, że jest on sprawcą wielu kradzieży sklepowych noszących znamiona wykroczeń. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Jutro sąd rozpatrzy wniosek prokuratury o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

(KWP w Łodzi / ap)

Powrót na górę strony