Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po napadzie na stację LPG

Data publikacji 20.01.2015

Podjęte przez oficera dyżurnego z komendy w Otwocku działania doprowadziły do błyskawicznego zatrzymania sprawcy napadu na stację LPG. Napastnik przy użyciu atrapy broni i łomu obezwładnił pracownika stacji i dokonał kradzieży. 21-letni mężczyzna jeszcze dziś trafi przed oblicze prokuratora. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Tuż przed godziną 24.00 na jednej ze stacji LPG położonej przy drodze krajowej numer 50 doszło do napadu. Zamaskowany sprawca wszedł do wewnątrz i przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownika stacji. Następnie trzymanym w drugiej ręce łomem zadał mu kilka ciosów.

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że ze stacji skradziono gotówkę, papierosy, oleje, płyny, karty telefoniczne oraz artykuły spożywcze.

Natychmiast po otrzymaniu pierwszej informacji o zdarzeniu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zarządził działania blokadowo-pościgowe. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, załogi patrolowe z Karczewa i Otwocka w wyniku podjętych działań w pobliżu miejscowości Podbiel zatrzymali 21-kierowcę audi, mieszkańca powiatu otwockiego, podejrzewanego o dokonanie tego napadu.

Wyjaśnieniem szczegółów dotyczących tej sprawy zajmują się obecnie otwoccy kryminalni. Jeszcze dziś 21-letni mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Przestępstwo, którego dopuścił się wobec pracownika stacji zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 12.

Poszkodowany pracownik trafił do jednego ze szpitali, na szczęście jego obrażenia nie zagrażają życiu.

(KSP / ap)

Powrót na górę strony