Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery osoby zatrzymane za przestępstwo seksualne oraz nieudzielenie pomocy

Data publikacji 20.01.2015

Policjanci z Bartoszyc zatrzymali cztery osoby, które mają związek z odnalezionym ciałem 54-letniej kobiety. Cała czwórka wczoraj usłyszała zarzuty nieudzielenia kobiecie pomocy. Dodatkowo 45-letni Tomasz R. i 37-letni Kamil R. odpowiedzą za doprowadzenie kobiety do innej czynności seksualnej. Policjanci i prokurator wnioskują o tymczasowy areszt dla Tomasza R. i Kamila R. Policyjnemu dozorowi zostali już poddani Katarzyna J. i Mariusz D. Wstępne wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok wykluczyły zabójstwo. Policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.

O zdarzeniu policjantów poinformował w niedzielę przechodzień, który podczas spaceru w rejonie starego cmentarza w Bartoszycach zauważył leżącą kobietę, która nie dawała oznak życia. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji oraz lekarz, który potwierdził, że kobieta nie żyje. Następnie na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą, technika kryminalistyki, specjalistów z laboratorium kryminalistycznego, specjalną grupę policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz biegłego medycyny sądowej, którzy pod nadzorem prokuratora przystąpili do odtworzenia okoliczności zdarzenia i ustalenia osób mogących mieć jakikolwiek związek z śmiercią 54-latki. W miejscu gdzie znaleziono ciało kobiety pracował także pies tropiący.

Wszystkie te czynności, trwające cały dzień, pozwoliły wstępnie wytypować osoby, które jako ostatnie miały kontakt z odnalezioną kobietą. Zatrzymane zostały cztery osoby: 45-letni Tomasz R., 37-letni Kamil R., 36-letni Mariusz D. i 40-letnia Katarzyna J.

Sekcja zwłok wykazała, że żadna z tych osób bezpośrednio nie przyczyniła się do śmierci 54-latki. Prawdopodobną przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu, jednakże będzie to jeszcze dokładnie badane. Jednak z zebranych dowodów i ustaleń policjantów wynika, że osoby, które wspólnie biesiadowały z kobietą tuż przed jej śmiercią, odpowiedzą karnie przed sądem.

Z zebranych materiałów wynika, że podczas imprezy, której towarzyszył alkohol, miało dojść do kłótni, po której Tomasz R. i Kamil R. doprowadzili 54-latkę do innej czynności seksualnej. Przyglądający się całej sytuacji pozostali biesiadnicy nie udzielili kobiecie pomocy i uciekli.

Wczoraj prokurator przedstawił całej czwórce zarzut – nieudzielenia pomocy. Tomasz R. i Kamil R. usłyszeli też zarzut doprowadzenia kobiety do innej czynności seksualnej. Wszyscy złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Katarzyna J. i Mariusz D. zostali poddani policyjnemu dozorowi. Dla pozostałej dwójki dzisiaj prokurator i policjanci wnioskują o tymczasowy areszt.

Akta trafiły już do sądu. Za popełnioną zbrodnię Tomaszowi R. i Kamilowi R. grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / ap)

Powrót na górę strony