Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśnili okoliczności zabójstwa

Data publikacji 20.01.2015

Policjanci z KPP w Międzyrzeczu i KWP w Gorzowie wspólnie rozwiązali zagadkę zniknięcia 57-letniego mężczyzny. Sprawa, zgłoszona przez rodzinę jako zaginięcie, okazała się zaplanowanym zabójstwem. Policjanci odnaleźli ciało zamordowanego, a pod zarzutem dokonania zbrodni zatrzymali syna ofiary i jego kolegę. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty. Obydwu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypadkiem zaginięcia mieszkańca Międzyrzecza policjanci zajęli się w marcu 2014 roku. Wówczas żona 57-letniego mężczyzny zgłosiła, że od kilku tygodni nie ma z nim kontaktu. Policjanci z komendy powiatowej rozpoczęli ustalenia w tej sprawie, a po kilku miesiącach nabrali pewności, że wydarzenie to może mieć inny charakter. Do działań śledczych z Międzyrzecza włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie. Po kilku miesiącach wspólnej pracy nastąpił przełom. Prowadzący sprawę potwierdzili, że 57-latek nie przebywa na terenie Niemiec, lecz najprawdopodobniej został zamordowany.

Od tego momentu postępowanie prowadzone była dwutorowo. Z jednej strony nadal trwały czynności realizowane w sprawie zaginięcia, z drugiej zaś policjanci docierali do kolejnych informacji potwierdzających wersję zabójstwa. W działaniach wykorzystywano wiedzę i doświadczenie służb kryminalnych oraz nowoczesne techniki operacyjne.

Praca śledczych przyniosła efekt w połowie stycznia tego roku. Ostateczne wyjaśnienie sprawy nastąpiło w minioną niedzielę. Policjanci potwierdzili informację o miejscu, w którym zostało ukryte ciało zamordowanego mężczyzny.

Okazało się, że do zbrodni doszło w rodzinnym domu ofiary. Po zabójstwie zwłoki 57-latka przeniesiono do piwnicy. Wszystko wskazuje, że prawdopodobnym oprawcą był syn nieżyjącego, a w dokonaniu zabójstwa pomagał jego kolega. Według ustaleń śledczych przestępstwo było przygotowywane przez kilka tygodni.

18 stycznia tego roku obydwaj podejrzewani mężczyźni zostali zatrzymani przez Policję. W poniedziałek (19.01), na polecenie nadzorującego śledztwo prokuratora, przeprowadzono wizję lokalną. Obydwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania zabójstwa.

Za popełnienie tej zbrodni grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.85 MB)

Powrót na górę strony