Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad 2600 sztuk papierosów i tytoń bez akcyzy – został zatrzymany

Data publikacji 20.01.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wkrótce okazało się, że w bagażniku swojego pojazdu przewozi kontrabandę. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie ponad 2600 sztuk papierosów i kilka kilogramów tytoniu bez wymaganych znaków akcyzowych. Nabywanie, przechowywanie bądź przewożenie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, stanowiących przedmiot czynu zabronionego zagrożone jest karą wysokiej grzywny bądź pozbawienia wolności do 3 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w trakcie patrolu wrocławskich ulic zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu, który nie zastosował się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Chwilę później, sprawdzając obowiązkowe wyposażenie auta policjanci zauważyli w bagażniku spore ilości paczek tytoniu i papierosów. Okazało się, że żaden z wyrobów nie posiada polskich znaków akcyzowych. Policjanci ujawnili łącznie ponad 2600 sztuk papierosów oraz kilka kilogramów tytoniu.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów karno – skarbowych cały towar został zabezpieczony i przekazany funkcjonariuszom Izby Celnej, którzy zajmą się wyjaśnieniem tej sprawy.

Przypomnijmy, że nabywanie, przechowywanie bądź przewożenie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego zagrożone jest karą wysokiej grzywny bądź nawet pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony