Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla osób podejrzanych o zabójstwo

Data publikacji 21.01.2015

Na trzy miesiące do aresztu trafiły dwie osoby podejrzane o zabójstwo 50-letniego mężczyzny. Wrocławscy policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej, w trakcie której między jego uczestnikami wywiązała się kłótnia. Sprawcy drewnianą pałką pobili kolegę. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o zabójstwo 50-letniego mężczyzny. Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia, 63-letni mężczyzna oraz 39-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia br. Jak ustalili policjanci, pomiędzy uczestnikami libacji alkoholowej doszło do kłótni. Podczas awantury 50-latek doznał obrażeń głowy zadanych drewnianą pałką, co w konsekwencji doprowadziło do jego śmierci. W wyniku podjętych działań sprawcy zostali szybko zatrzymani przez funkcjonariuszy. W chwili zatrzymania 63-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Oboje podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące zabójstwa, a decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Przypomnijmy, że za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony