Aktualności

Funkcjonariusze CBŚP i Służby Celnej zabezpieczyli ponad 1500 l spirytusu oraz prawie 700 kg krajanki tytoniowej

Data publikacji 22.01.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego. W mieszkaniu mężczyzny śledczy znaleźli i zabezpieczyli ponad 1500 litrów spirytusu oraz blisko 700 kilogramów krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać blisko 560 tysięcy złotych. Za taki czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z celnikami na podstawie posiadanych informacji operacyjnych, wytypowali pomieszczenie, w którym mogły się znajdować nielegalne wyroby spirytusowe oraz tytoniowe.

Na terenie powiatu jeleniogórskiego, po wejściu pod wskazany adres, funkcjonariusze znaleźli pomieszczenie gospodarcze służące za magazyn. W należącym do 40-latka garażu, mundurowi znaleźli i zabezpieczyli prawie 1700 plastikowych butelek oraz blisko 700 kilogramów krajanki tytoniowej. Po badaniu okazało się, że w butelkach znajduje się spirytus bez polskich znaków akcyzy. Na miejscu policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę. W działaniach brali udział również funkcjonariusze Izby Celnej we Wrocławiu – grupa mobilna z Jeleniej Góry.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia przeszukali mieszkanie należące do mężczyzny, znajdując tam kolejnych 17 kilogramów krajanki tytoniowej oraz sprzęt służący do jej ważenia i pakowania.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Izby Celnej ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego, mogą sięgać blisko 560 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłuszał już zarzut, grozi mu kara do 3 lat pobawienia wolności oraz wysoka grzywna.

CBŚP Opole


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.19 MB)

Powrót na górę strony