Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili osobę, która postrzeliła 14-latkę

Data publikacji 23.01.2015

Policjanci z Niemodlina znaleźli i zabezpieczyli wiatrówkę, z której została postrzelona młoda dziewczyna. Śledczy zatrzymali 14-latka, którego podejrzewają o to, że z jadącego samochodu strzelał do nastolatki. Nieletni przyznał się do zarzucanego czynu. Jego sprawę policjanci skierują do sądu rodzinnego.

W środowe popołudnie (21 stycznia) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał informację od dyspozytora pogotowia, o tym że karetka wiezie ranną w udo 14-letnią dziewczynę. Według zgłoszenia uraz mógł powstać w wyniku postrzelenia z wiatrówki. Do zdarzenia doszło w jednej z podopolskich miejscowości. Dyżurny na miejsce zdarzenia natychmiast wysłał policyjny patrol.

Funkcjonariusze kilka minut po przyjeździe zatrzymali dwóch mężczyzn, 23 i 28-latka których wiązali ze zdarzeniem. Obaj siedzieli w zaparkowanym niedaleko miejsca zdarzenia samochodzie. Przy młodszym policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilka gramów marihuany. 14-latkę, która została zabrana do szpitala, po opatrzeniu rany zwolniono do domu.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że z zatrzymanymi mężczyznami jechała jeszcze jedna osoba. Był to 14-letni chłopak. Przyznał się, że to on strzelał z wiatrówki przez otwarte okno samochodu. Tłumaczył, że przypadkowo trafił idącą chodnikiem dziewczynę.

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli wiatrówkę. Sprawa nieletniego zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony