Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o brutalny napad na listonosza tymczasowo aresztowani

Data publikacji 26.01.2015

Sąd Rejonowy Wrocław – Fabryczna zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec dwóch mężczyzn, ustalonych i zatrzymanych przez wrocławskich policjantów, a podejrzanych o brutalny napad rabunkowy na listonosza. Sprawcy pobili pokrzywdzonego do nieprzytomności metalowym przedmiotem, a następnie ukradli mu saszetkę z pieniędzmi. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące dwóch mężczyzn, podejrzanych o brutalny napad rabunkowy na listonosza. Podejrzani wpadli w ręce funkcjonariuszy, w wyniku działań prowadzonych przez policjantów z Komisariatu Wrocław – Osiedle i Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Zatrzymani, to dwaj wrocławianie, w wieku 25 i 30 lat. Obaj po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 20 stycznia br., około godz. 10.00, na ul. Spacerowej. Sprawcy zaczaili się na dostarczającego przesyłki listonosza. Pokrzywdzony poruszał się na rowerze i w pewnym momencie został zaatakowany przez napastników. Mężczyźni pobili go do nieprzytomności, używając metalowego przedmiotu, a następnie skradli saszetkę z pieniędzmi.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu policjanci rozpoczęli działania skierowane na ustalenie i zatrzymanie osób podejrzanych w tej sprawie. Dzięki opisowi sprawców ustalonemu z relacji świadków zdarzenia oraz dalszym czynnościom operacyjnym, prowadzonym przez zajmujących się sprawą funkcjonariuszy, już następnego dnia po zdarzeniu policjanci zatrzymali obu mężczyzn.

Obecnie funkcjonariusze nadal wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za czyn, o który zatrzymani są podejrzani, grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony