Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo swojego ojca

Data publikacji 26.01.2015

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, podejrzanemu o zabójstwo swojego ojca, do którego doszło na terenie powiatu ząbkowickiego. Podejrzany wpadł na terenie powiatu piotrkowskiego, gdzie przemieszczał się po zabójstwie samochodem należącym do ofiary. Wspólne czynności, prowadzone przez policjantów z powiatów piotrkowskiego i ząbkowickiego, pozwoliły zebrać materiał dowodowy, dający podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu. Decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich aresztował tymczasowo na 3 miesiące mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo swojego ojca. Podejrzany to 31-letni mieszkaniec gminy Złoty Stok. Do zatrzymania mężczyzny doszło w Piotrkowie Trybunalskim (na terenie województwa łódzkiego).

W nocy z 20 na 21 stycznia 2015 roku piotrkowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który spowodował kolizję drogową na ulicy Czarnej. Ustalono, że mieszkaniec Dolnego Śląska nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Piotrkowscy policjanci, patrolujący ulice osiedle Piastowska, zauważyli jadącego skodą octavia młodego mężczyznę. Funkcjonariusze zainteresowali się kierowcą, gdyż  kilka minut wcześniej podejmowali wobec niego interwencję domową i wtedy wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Mimo znaków świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie, kierowca nie reagował. Po kilku minutach jazdy gwałtownie przyspieszył i tracąc panowanie nad kierowanym pojazdem uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w drzewo. Ponieważ nie był właścicielem auta i nie było wiadomo czy w legalny sposób wszedł w jego posiadanie, piotrkowscy policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszami z Dolnego Śląska, aby to potwierdzić.

Jak wynika z ustaleń policji i prokuratury, sprawca zadał swojemu ojcu wielokrotnie uderzenia nożem w okolice twarzy i tułowia. Zwłoki mężczyzny funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim ujawnili w mieszkaniu denata po tym, jak otrzymali informację od policjantów z komendy miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim o zatrzymaniu nietrzeźwego syna, który kierując samochodem należącym do ojca, spowodował zdarzenie drogowe.

Dalsze wspólne czynności, prowadzone przez policjantów z powiatów piotrkowskiego i ząbkowickiego, w tym szczegółowe oględziny miejsca znalezienia zwłok i pojazdu, pozwoliły zebrać materiał dowodowy, dający podstawę do przedstawienia zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa.

Za czyn, o który podejrzany jest teraz mężczyzna, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich.

(KWP we Wrocławiu, KWP w Łodzi / ap)

Powrót na górę strony