Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczanie imprez masowych - tematem wymiany doświadczeń dolnośląskich funkcjonariuszy z policjantami z Anglii

Data publikacji 27.01.2015

We Wrocławiu przebywała delegacja policjantów z Komendy Policji w Lincolnshire w Wielkiej Brytanii. Celem wizyty angielskich policjantów była wymiana doświadczeń z dolnośląskimi funkcjonariuszami w zakresie zabezpieczenia policyjnego zlotu miłośników motocykli Harley - Davidson SUPER RALLY, który w tym roku odbędzie się w Lincolnshire oraz innych imprez masowych i zgromadzeń publicznych, występujących na obszarze obu państw.

Przypomnijmy, że dwa lata temu, w dniach 16 – 19 maja 2013 r., cykliczny zjazd motocyklistów odbył się we Wrocławiu na terenie Stadionu Olimpijskiego. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zaprezentowali policjantom angielskim sposób realizacji zabezpieczenia przedmiotowej imprezy przez dolnośląskich funkcjonariuszy.

Omówiono m.in. istotną rolę w zabezpieczeniu, jaką odgrywali policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych. Poddano także szczegółowej analizie sposób zabezpieczenia przejazdu – parady motocyklistów przez centrum Wrocławia. Podczas spotkania była też możliwość wymiany doświadczeń związanych z zabezpieczeniem innych imprez masowych i zgromadzeń publicznych, występujących na obszarze obu państw.

To właśnie też z tego względu, m.in. przedstawiono angielskim funkcjonariuszom praktyczne aspekty związane z zabezpieczeniem meczów piłki nożnej na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony