Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili prawie 4 kg marihuany

Data publikacji 27.01.2015

Prawie 4 kilogramy marihuany przechwycili policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim. Na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa zatrzymany został 31-letni mężczyzna. Za uprawianie i wytworzenie znacznej ilości narkotyków może mu grozić do 8 lat więzienia.

Ostrowscy kryminalni, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, prowadzą ciągłe rozpoznanie w zakresie obrotu i handlu narkotykami. Prowadzone w tym kierunku działania doprowadziły do zatrzymania 23 stycznia 31-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego.

Mężczyzna wpadł w chwili, kiedy przewoził środki odurzające w swoim samochodzie. Policjanci zatrzymali osobowego opla na terenie jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego. Podczas kontroli kryminalni znaleźli w samochodzie kilkadziesiąt gramów zielonego suszu. Pobrana do badań próbka potwierdziła, że przewożona substancja to marihuana.

Wkrótce okazało się, że w mieszkaniu 31-latka znajdują się znaczne ilości tego narkotyku. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli nie tylko marihuanę, ale również dużą ilość nasion konopi oraz elektroniczną wagę do porcjowania narkotyków. W sumie policjanci przechwycili prawie 4 kilogramy marihuany. Śledczy szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi około 115 tysięcy złotych.

Zatrzymany 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy i wytworzenia znacznej ilości narkotyków, za co może mu grozić nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dm)

Powrót na górę strony
Polska Policja