Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napady na salony gier

Data publikacji 28.01.2015

Policjanci z województw opolskiego i dolnośląskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ostatnim czasie dopuścili się napadów na salony gier. Obaj zatrzymani, decyzją sądu, zostali już aresztowani na okres 3 miesięcy. Także policjanci z KSP zatrzymali sprawcę rozboju w salonie gier - 40-latek wpadł w ręce kryminalnych kilka dni po napadzie.

Zatrzymany za napad na salon gier

Informację o napadzie na salon gier w centrum Opola, policjanci otrzymali w niedziele (25 stycznia br.) około godziny 1:30. Po chwili na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że mężczyzna przed napadem grał w salonie, później wyszedł. Gdy po chwili wrócił, zagroził pracownicy rozbitą butelką i zażądał wydania pieniędzy. Zabrał z kasy gotówkę i uciekł.

Po kilku minutach od zgłoszenia policjanci patrolujący miasto zauważali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Mężczyzna był już w innym salonie gier, oddalonym kilkaset metrów od miejsca napadu. Natychmiast został zatrzymany. Okazało się, że jest to 29-letni mieszkaniec Opola.

W momencie zatrzymania był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przedstawili 29-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Może mu teraz grozić nawet do 15 lat wiezienia.

(KWP w Opolu / ap)

Areszt za rozbój w salonie gier

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozbój na pracowniku salonu gier. Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Strzegomia.

Napastnik po wejściu do lokalu doprowadził do stanu bezbronności pracującego tam 24-letniego mężczyznę. Wykręcając mu ręce groził pozbawieniem życia i zażądał wydania pieniędzy znajdujących się w kasynie. 24-latek stawiał opór, a w tym czasie do kasyna weszła znajoma pracownika salonu. Widząc całą sytuację natychmiast zadzwoniła na Policję. Policjanci po chwili przyjechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali sprawcę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 0,7 promila alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Po doprowadzeniu do sądu, wobec 26-latka zastosowano 3 miesięczny areszt tymczasowy. Za czyn, którego dopuścił się 26-letni mieszkaniec Strzegomia, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Wpadł podejrzany o napad w salonie gier

Kilka dni temu grodziscy policjanci zostali wezwani do jednego z salonów gier, gdzie miało dojść do napadu. Na miejscu ustalili, że rano do lokalu wszedł mężczyzna, który uderzył pracownicę, zamknął ją w jednym z pomieszczeń i zabrał pieniądze z automatów. Właściciel wycenił swoje straty na ponad 8 tysięcy złotych.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, natychmiast sprawą zajęli się grodziscy kryminalni. Do poszukiwania sprawcy napadu policjanci zabezpieczyli wszystkie możliwe zapisy monitoringu. To pomogło w ustaleniu danych podejrzewanego mężczyzny, który w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do udziału w napadzie.

40-latek został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Jeszcze dziś o zarzutach i dalszym losie Rafała W. zdecyduje prokuratura i sąd. Policjanci ustalają jeszcze udział innych osób w tym przestępstwie.

(KSP / mg)

 

Powrót na górę strony