Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za atak na policjantów

Data publikacji 28.01.2015

Policjanci z Legnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o niszczenie infrastruktury drogowej na terenie miasta. Funkcjonariusze, podejmując interwencję, zostali przez nich zaatakowani. Jeden z policjantów doznał obrażeń i konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze legnickiej komendy otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach niszczących znaki drogowe i barierki ochronne przy ul. Jaworzyńskiej.  Po przybyciu na miejsce nikogo nie było. Policjanci, sprawdzając okoliczny teren, zauważyli mężczyzn odpowiadających ubiorem wskazanym przez osobę zgłaszającą. W związku z tym funkcjonariusze podjęli wobec osób podejrzanych interwencję.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci zostali zaatakowani przez obu mężczyzn. Wywiązała się szarpanina. Po krótkiej chwili obu agresorów obezwładniono i przewieziono do policyjnego aresztu. Jeden z funkcjonariuszy doznał obrażeń i konieczne było udzielenie mu pomocy medycznej.

Okazało się, że zatrzymanymi są legniczanie w wieku 24 i 28 lat. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony