Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali z pożaru

Data publikacji 28.01.2015

Policjanci z wieluńskiej komendy uratowali życie kilku osobom wynosząc je z płonącego budynku. Dzięki akcji funkcjonariuszy w pożarze nikt nie zginął. Okoliczności i przyczynę powstania pożaru wyjaśni postępowanie przygotowawcze.

27 stycznia 2015 roku około godziny 21.00 oficer dyżurny został poinformowany, że w Wieluniu przy ulicy Młodzieżowej pali się jeden z budynków mieszkalnych. Natychmiast wysłał tam patrol dzielnicowych w składzie sierżant sztabowy Damian Pęcherz oraz sierż. Damian Grobelny. Funkcjonariusze już na miejscu wspólnie  ze strażakami z Komendy PSP w Wieluniu rozpoczęli ewakuację osób. Policjanci wiedzieli, że  w mieszkaniach znajdują się ludzie, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy. Kiedy wbiegli do zadymionej klatki schodowej usłyszeli z jednego z lokali głos mężczyzny wołającego o pomoc. Na podłodze leżał mężczyzna. Pomieszczenie było całkowicie zadymione i w większej części zajęte ogniem. Stróże prawa wynieśli pokrzywdzonego na zewnątrz budynku. Tam czekał już kolejny dzielnicowy mł. asp. Damian Kiczka, który udzielił mężczyźnie niezbędnej pierwszej pomocy.

Mundurowi ponownie wbiegli do zadymionego budynku. Wiedzieli, że w innych pomieszczeniach też mogą znajdować się ludzie, którzy potrzebują pomocy. Gdy weszli do kolejnego mieszkania, z którego wydobywały się kłęby dymu zobaczyli skuloną w rogu pokoju ciężarną kobietę. Policjanci uratowaną mieszkankę z płonącego budynku przekazali ratownikom medycznym. Następnie dzielnicowi ponownie weszli do budynku skąd wspólnie ze strażakami wyprowadzili w sumie 8 osób.

Dzięki akcji policjantów i strażaków nikt w pożarze nie zginął. Sami policjanci po akcji źle się poczuli i zostali przewiezieni do wieluńskiego szpitala. Ulegli podtruciu tlenkiem węgla. Ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża.  Okazuje się, że umiejętności dzielnicowego Damiana Grobelnego, który od 3 lat jest zastępcą Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Opojowicach były pomocne w trakcie akcji ratunkowej. Okoliczności i przyczynę powstania pożaru wyjaśni postępowanie przygotowawcze.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja