Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomorscy policjanci walczą z przestępczością pseudokibiców

Data publikacji 28.01.2015

Policjanci cały czas prowadzą działania skierowane przeciwko grupom pseudokibiców. Są to nie tylko działania kontrolne i operacyjne, ale również realizacje konkretnych spraw, w których sprawcami przestępstw są m.in. stadionowi chuligani. Akcja prowadzona jest na terenie całego województwa pomorskiego.

KMP GDYNIA

Policjanci z komisariatu w Chyloni zatrzymali 4 mieszkańców Gdyni w wieku 18 i 19 lat podejrzewanych o uszkodzenie elewacji budynków mieszkalnych na Grabówku.  Szacowana wartość strat wynosi 300 tys. złotych. Sprawcy zniszczyli ściany i okna mieszkalnych bloków, malując po nich smołą. Zdarzenie miało miejsce  w nocy z 21 na 22 stycznia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia oraz wtargnięcia na teren chroniony, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie mężczyźni objęci są policyjnym dozorem.

Kryminalni z Gdyni zajmujący się sprawą wymuszenia rozbójniczego na szkodę dwójki 19-letnich mieszkańców Gdyni, do którego doszło 15 stycznia br. na terenie Chyloni, zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Dwóch sprawców groziło pokrzywdzonym  samurajskim mieczem, a następnie dokonało kradzieży konsoli multimedialnej do gier o wartości blisko 1000 złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzut, za który grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności - został też oddany pod dozór policyjny. Śledczy ustalają obecnie dane drugiego sprawcy przestępstwa.

KMP GDAŃSK

Intensywna praca gdańskich policjantów nad środowiskiem pseudokibiców także przynosi efekty. Tylko w ostatnim czasie funkcjonariusze przedstawili zarzuty 6 osobom. Kolejnych 5 mężczyzn przesłuchano w charakterze osób podejrzewanych o popełnienie różnego rodzaju przestępstw.

Wśród podejrzanych o popełnienie przestępstwa jest 22-latek, któremu śledczy z komisariatu na Śródmieściu udowodnili kradzież przy pomocy karty ponad tysiąca złotych  z bankomatu. Za ten czyn gdańszczaninowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków. Zatrzymali go kryminalni z Suchanina i na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwóch mężczyzn, w wieku 35 i 45 lat, zatrzymali kilka dni temu policjanci z Przymorza. Śledczy przedstawili im zarzuty niestosowania się do orzeczonego przez sąd w związku z zakazem wstępu na imprezę masową obowiązku stawiennictwa w jednostce Policji w czasie trwania imprezy. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów odpowie mężczyzna  powiązany ze środowiskiem pseudokibiców. 35-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejne 5 osób zostało przesłuchanych w charakterze osób podejrzewanych o pobicie, kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz posiadanie narkotyków. W tych sprawach cały czas trwają czynności i niewykluczone, że zatrzymani w najbliższym czasie nie usłyszą zarzutów.

Zatrzymano również dwie osoby poszukiwane celem odbycia kary pozbawienia wolności, oni także według ustaleń są związani ze środowiskiem pseudokibiców.

KPP TCZEW

W minioną sobotę policjanci z Tczewa przy wsparciu mundurowych z komendy wojewódzkiej w Gdańsku zabezpieczali galę boksu. W tym czasie nad bezpieczeństwem  mieszkańców Tczewa oraz kibiców, którzy mieli dotrzeć na imprezę i w bezpieczny sposób z niej wrócić, czuwało prawie 130 policjantów. Mundurowi skontrolowali prawie 100 pojazdów i wylegitymowali prawie 120 osób.

(KWP w Gdańsku / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.99 MB)

Powrót na górę strony