Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 136 kg tytoniu bez akcyzy

Data publikacji 29.01.2015

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnogrodzie zabezpieczyli ponad 136 kg suszu tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ujawnili podczas kontroli pojazdu marki volvo. Kontrabandę w foliowych workach przewozili dwaj mieszkańcy powiatu łaskiego w wieku 29 i 25 lat. Obaj zostali zatrzymani, a pojazd wraz z nielegalnym towarem zabezpieczony. Gdyby bezakcyzowe wyroby trafiły na czarny rynek, uszczuplenie Skarbu Państwa sięgnęłoby ponad 60 000 złotych. Za przewożenie wyrobów akcyzowych, stanowiących przedmiot czynu zabronionego, grozi kara do 3 lat wiezienia.

Pojazdem kierował 29-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, podróżujący wraz z 25-letnim kolegą. W trakcie przeprowadzanej kontroli na tylnych siedzeniach volvo, jak i w bagażniku samochodu, ujawnili w kilku foliowych workach znaczną ilość suszu liści tytoniu. Przewożony towar został zważony, okazało się, że w workach znajdowało się ponad 136 kg suszu tytoniu, nieposiadającego polskich znaków akcyzy. Obaj mężczyźni zostali niezwłocznie zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Nielegalny towar wraz pojazdem został zabezpieczony.

Zatrzymani odpowiedzą zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego. Za przewożenie wyrobów akcyzowych, stanowiących przedmiot czynu zabronionego, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ap)

Powrót na górę strony