Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców licznych kradzieży

Data publikacji 29.01.2015

Policjanci z Gostynia ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie kilku kradzieży w gminie Pogorzela. Sprawcy kradli wszystko co wpadło im w ręce i przedstawiało jakąkolwiek wartość. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Kryminalni z Gostynia przez prawie miesiąc pracowali nad sprawami kradzieży, do których doszło w gminie Pogorzela. Pierwsza z nich miała miejsce pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wówczas, jeszcze nieznani sprawcy, jednemu z gospodarzy ukradli 870 litrów oleju napędowego i uszkodzili tapicerkę w ciągniku rolniczym. Innemu pokrzywdzonemu na początku stycznia br. zginęły używane felgi stalowe i części od samochodów ciężarowych. W kolejnych dniach napływały zgłoszenia o kradzieży pięciu kompletów felg aluminiowych, oleju napędowego, prostownika, szlifierki kątowej i wiertarki elektrycznej.

Sprawcy przez trzy tygodnie swojej „działalności” na terenie gminy Pogorzela okradli pięć osób, powodując u nich straty w wysokości prawie 12 tysięcy złotych.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą skrupulatnie zbierali informacje i analizowali każde zdarzenie.Zebrany materiał dowodowy przyczynił się do wytypowania sprawców tych przestępstw. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Jarocina w wieku 45 i 30 lat. Jak ustalili śledczy, mężczyźni skradzione rzeczy sprzedawali różnym osobom. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczali na swoje potrzeby. Podczas przesłuchania przyznali się do stawianych zarzutów i złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że inne osoby usłyszą zarzuty paserstwa.

(KWP w Poznaniu / dm)

Powrót na górę strony