Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieli w mieszkaniu ponad 800 porcji marihuany i amfetaminy

Data publikacji 30.01.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie środków odurzających. Sprawcy wpadli w trakcie interwencji podejmowanej przez funkcjonariuszy wobec awanturujących się sublokatorów w mieszkaniu. Na miejscu zabezpieczono taką ilość środków odurzających, z której można było uzyskać ponad 800 porcji handlowych marihuany i amfetaminy. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podejmując interwencję dotyczącą awantury domowej między sublokatorami ujawnili w trakcie wykonywanych czynności narkotyki. Policjanci na miejscu zdarzenia zauważyli w jednym z pomieszczeń leżący na podłodze woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Okazało się, że to marihuana. W związku z tym sprawdzono dokładnie pomieszczenie i znaleziono jeszcze amfetaminę. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie substancję, z której można było uzyskać ponad 800 porcji handlowych tych środków odurzających. Ponadto policjanci znaleźli jeszcze dużą liczbę woreczków strunowych, a także 5 specjalistycznych wag.

W związku z podejrzeniem popełnienia czynów zabronionych z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii zatrzymano trzy osoby.

Obecnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji na Psim Polu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz sprawdzają jaki był udział poszczególnych osób w tym procederze, a także gdzie miały trafić zabezpieczone środki.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość środków odurzających, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony