Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za rozbój

Data publikacji 30.01.2015

Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn (dwóch mieszkańców powiatu nowodworskiego i dwóch mieszkańców powiatu legionowskiego) w wieku od 28 do 32 lat, którzy podejrzani są o udział w rozboju. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a sąd w Pułtusku na wniosek prokuratora zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Nowodworscy kryminalni pracowali nad rozbojem, który miał miejsce w ubiegły weekend w Psucinie gm. Nasielsk. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że nieznani sprawcy weszli do jednego ze sklepów i grożąc właścicielce przedmiotem przypominającym broń palną, zażądali wydania pieniędzy z kasy. Łupem napastników padły pieniądze, papierosy i biżuteria pokrzywdzonej. W sumie kobieta oszacowała straty na ponad 3000 złotych.

W trakcie podjętych czynności policjanci wpadli na trop podejrzanych o dokonanie przestępstwa. W sumie mundurowi zatrzymali 4 mężczyzn do tej sprawy. Podczas przeszukania u jednego z podejrzanych, mundurowi znaleźli m.in. atrapę pistoletu, amunicję oraz ponad 2 gramy narkotyków.

32-letni Marcin K., 30-letni Paweł K. i 29-letni Kamil P. usłyszeli zarzut rozboju, działając wspólnie i w porozumieniu, za co może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności. 28-letni Łukasz M. wstępnie usłyszał zarzut poplecznictwa, posiadania amunicji i środków odurzających.

Wczoraj sąd w Pułtusku na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KSP / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 14.46 MB)

Powrót na górę strony