Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja marihuany zlikwidowana

Data publikacji 30.01.2015

Małopolscy policjanci zlikwidowali kolejną, dużą plantację marihuany. Szacowana wartość samej uprawy to ponad 100 tys. złotych. Zatrzymano 30-latka, właściciela uprawy, który jest powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Plantacja usytuowana była w prywatnym domu na obrzeżach Nowej Huty. Policjanci natrafili na nią dzięki własnym ustaleniom, rozpracowaniu oraz obserwacji. Właściciel uprawy, 30-letni mężczyzna, dopiero rozpoczynał swoją działalność. W pokojach rozłożone były profesjonalne namioty, wyposażone w oświetlenie, systemy nawadniania i wentylacji warte kilkanaście tysięcy złotych, w których rosły konopie indyjskie. Łącznie zabezpieczono prawie 150 krzaków o wysokości  80 cm – rośliny były dojrzałe, gotowe do ścięcia. Mężczyzna posiadał też trzeci namiot, który był dopiero przygotowywany do nowej uprawy roślin.

Uprawa roślin przeznaczona była do sprzedaży i w najbliższych dniach miała zostać wprowadzona na rynek. Szacowana wartość samej uprawy to ponad 100 tysięcy złotych, natomiast porcje narkotyków, które mogły trafić na czarny rynek, warte byłyby dużo więcej.

30-letni mężczyzna jest znany policji – powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów. Został zatrzymany, zatrzymana została również jego żona, która - po przeprowadzonych czynnościach - została zwolniona. Wszystko wskazuje na to, że rozpoczynajaca swoją działalność plantacja miała służyć jako źródło dochodu dla środowiska związanego z pseudokibicami.

Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.

W ten sposób hodowca stracił  pieniądze, które zainwestował w plantację, a także został pozbawiony oczekiwanych zysków, które prawdopodobnie miały być przeznaczone na dalsza działalność przestępczą.

W 2014 roku małopolscy policjanci, likwidując nielegalne uprawy i fabryki narkotyków oraz uderzając w handel środkami odurzającymi, zatrzymali 2128 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 7663 zarzuty.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.94 MB)

Powrót na górę strony