Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar za ponad 560 tys. złotych

Data publikacji 30.01.2015

Policjanci z KSP przeprowadzili działania na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej. W efekcie skontrolowali kilka stoisk, na których znaleźli i zabezpieczyli podrabianą odzież, galanterię skórzaną oraz kosmetyki z nielegalnie użytymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonego towaru łącznie wyceniono na ponad 560 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzy osoby.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeprowadzili działania na terenie  bazaru w Wólce Kosowskiej. W czasie akcji sprawdzono kilka pojazdów, w których policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. W ręce policjantów wpadli dwaj obywatele Armenii.

W wyniku przeszukania 4 samochodów policjanci zabezpieczyli prawie 5300 sztuk towarów z bezprawnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz ponad 2300 sztuk naklejek i naszywek służących najprawdopodobniej do bezprawnego nanoszenia na odzież, obuwie i galanterię.

Wartość rynkową zabezpieczonego mienia oszacowano na  560 tysięcy złotych. 47- i 24-latek są podejrzani o wprowadzanie do obrotu odzieży, kosmetyków i galanterii z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi renomowanych światowych marek.

Właścicielom znalezionych i zabezpieczonych podróbek grozi odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony