Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy i mefedronu

Data publikacji 30.01.2015

Policjanci z Wydziału Narkotykowego KMP w Lublinie zatrzymali 49-letniego mieszkańca miasta. W mieszkaniu Lublinianina funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 g amfetaminy oraz blisko 270 g mefedronu. Z zabezpieczonej ilości narkotyków możliwe byłoby przygotowanie około 1500 porcji dilerskich. Część amfetaminy znajdowała się już w specjalnych pakietach. 49-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Wczoraj policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że mieszkający tam mężczyzna posiada znaczne ilości narkotyków.

Drzwi do lokalu otworzył funkcjonariuszom 49-letni właściciel, który, jak się okazało, był pod silnym działaniem narkotyków. Policjanci dokładnie przeszukali mieszkanie. Narkotyki ukryte były w kilku miejscach. 49-latek schował je m.in. w lodówce, zamrażarce, czy też w opakowaniu po jogurcie. W skarpecie schowanej w szafce z butami policjanci odnaleźli wagę elektroniczną.  Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 g amfetaminy oraz jak wstępnie ustalono blisko 270 g mefedronu. Część z narkotyków znajdowała się w specjalnych pakietach. Zabezpieczone substancje psychotropowe zostały przekazane do szczegółowych badań. Mężczyzna został zatrzymany.

Jak ustalili policjanci, z zabezpieczonej ilości narkotyków możliwe byłoby przygotowanie około 1500 porcji dilerskich. 49-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków za co grozi mu do 10 lat więzienia. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono gotówkę.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony