Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie ćwiczenia policyjnych antyterrorystów i ratowników na terenie gimnazjum

Data publikacji 30.01.2015

W gimnazjum nr 14 we Wrocławiu odbyło się wspólne szkolenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z Grupą Ratownictwa Specjalistycznego OSP „Starówka”.

Działania odbyły się w obiekcie szkolnym w czasie ferii zimowych, w związku z czym policjanci i ratownicy mieli do dyspozycji praktycznie większość przestrzeni budynku, co niewątpliwie znacznie wpłynęło na realizm ćwiczeń. Według założeń szkołę wraz z jej pracownikami przejęli terroryści, opanowując dwa ostatnie piętra. Pododdział antyterrorystyczny przećwiczył swoje procedury polegające na szybkim opanowaniu sytuacji.

Podczas wspólnego szkolenia porównano także metodę badania osób poszkodowanych znajdujących się w różnych strefach zagrożenia z metodą badania osób znajdujących się w miejscu bezpiecznym. Metody te przedstawili ratownicy medyczni z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP „Starówka” oraz policjanci Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, wskazując zarazem na różnice występujące na poszczególnych etapach działania ratowniczego.

Szkolenie zakończyło się wspólną realizacją zadań mającą na celu wdrożenie ratowników do niestandardowego działania SPAP oraz powiązanie funkcjonariuszy z działaniami typowymi dla ratownictwa medycznego.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 19.78 MB)

Powrót na górę strony