Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał kredyty na firmę – straty to ponad 220 000 zł

Data publikacji 30.01.2015

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zakończyli aktem oskarżenia sprawę, nad którą pracowali od kilku miesięcy. Głównym podejrzanym w postępowaniu jest 33-letni mieszkaniec Braniewa, który wyłudził kredyty w różnych placówkach bankowych na ponad 220 000 złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

33-letni Paweł S. prowadził firmę zajmującą się sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego. We wrześniu 2013 roku wpadł na pomysł, aby wyłudzić kredyt w jednym z banków. Policjanci ustalili, że kolejne pożyczki stały się z czasem jego źródłem dochodu.

33-latek, to główny podejrzany w sprawie wyłudzeń, ale nie jedyny. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy przedstawili zarzuty jeszcze trzynastu osobom, tzw. słupom. Byli to ludzie w wieku od 21 do 50 lat, którym podejrzany wystawiał fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i na tej podstawie nakłaniał do wzięcia kredytów. Łączne straty jakie poniosły banki to ponad 220 000 złotych. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli samochód należący do Pawła S., o wartości 45 000 złotych. Natomiast prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjne dozory. Wszyscy odpowiedzą teraz za oszustwa.

Grożą im kary do 8 lat więzienia. Dodatkowo Paweł S. odpowie także za fałszerstwo dokumentów.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony