Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca domowej interwencji wymierzył do funkcjonariuszy z broni

Data publikacji 30.01.2015

Łukowscy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Trzebieszów. Podczas interwencji domowej groził bronią palną interweniującym funkcjonariuszom. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje prokuratura oraz sąd. Policjanci będą wnioskować o zakwalifikowanie czynu jako usiłowanie zabójstwa.

W służbie policjantów niejednokrotnie dochodzi do sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu. Doświadczenie zawodowe, wyszkolenie i opanowanie pozwalają funkcjonariuszom wychodzić cało z opresji. Nawet z pozoru zwykła interwencja, może zakończyć się w niespodziewany sposób.

Tak było w przypadku interwencji domowej zgłoszonej w czwartkowe popołudnie. Policyjny patrol z łukowskiej komendy udał się do jednego z domów w  gminie Trzebieszów, gdzie starsza kobieta zgłosiła awanturę domową wywołaną przez jej syna. Po przybyciu pod wskazany adres policjanci zastali awanturującego się 51-latka. Po zauważeniu policjantów mężczyzna wymierzył do nich z przedmiotu przypominającego broń, który wcześniej ukrywał. Tylko dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

51-latek został obezwładniony, mundurowi odebrali mu broń. Jak się okazało, w komorze pistoletu znajdował się nabój. Oprócz nielegalnego przerobionego pistoletu którym 51-latek mierzył do mundurowych, policjanci znaleźli w jego domu, pochodzący prawdopodobnie z czasów wojny karabin. Obydwie jednostki broni zostały zabezpieczone. Przekazane one będą do badań laboratoryjnych celem określenia, czy zabezpieczona broń jest bronią palną w rozumieniu ustawy o broni i amunicji oraz czy jest sprawna technicznie i zdolna do oddawania strzałów.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje prokuratura oraz sąd. Policjanci będą wnioskować o zakwalifikowanie przestępstwa jako usiłowanie zabójstwa.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony