Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca przewoził narkotyki

Data publikacji 31.01.2015

Zatrzymany przez kępińskich policjantów do kontroli kierowca przewoził w swoim aucie pół kilograma narkotyków. Prowadził pod wpływem środków odurzających. Odpowie przed sądem za swoje czyny.

W nocy 28 stycznia br. policjanci dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Stało się to na terenie jednego z kępińskich osiedli . Podczas rozmowy z 19-letnim kierowcą mundurowi zwrócili uwagę na jego dziwne zachowanie. Podejrzewając, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu poddali go badaniu trzeźwości. Wynik tego badania był negatywny. Nie uspokoiło to jednak podejrzeń funkcjonariuszy. Dlatego też policjanci przeprowadzili badanie na obecność narkotyków w organizmie kierowcy. Okazało się, że był on pod wpływem amfetaminy.

Podczas kontroli pojazdu stróże prawa znaleźli na tylnym siedzeniu samochodu kilkaset małych woreczków foliowych oraz kilkadziesiąt woreczków strunowych z amfetaminą i metaamfetaminą o łącznej wadze 0,5 kg. Policjanci znaleźli też substancje spożywcze. Prawdopodobnie służyły one jako wypełniacze do porcji narkotyków. Kierowca jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wstępne badania potwierdziły, że kierowca przewoził narkotyki. 19-latek jest dobrze znany kępińskiej policji. Był już wcześniej zatrzymywany w sprawach narkotykowych. Zaledwie tydzień wcześniej policjanci znaleźli u niego 21 porcji narkotyków, a kolejnych kilkadziesiąt gramów ujawnili podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania. W przeszukaniach wziął też udział policyjny pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu narkotyków.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków policjanci odebrali kierowcy prawo jazdy. Wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(KWP w Poznaniu / dm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 18.22 MB)

Powrót na górę strony