Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o udział w narkotykowym procederze zatrzymani

Data publikacji 31.01.2015

Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali sześć osób z terenu Kielc i Skarżyska-Kamiennej, które zajmowały się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Zarządu w Kielcach CBŚP oraz Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową komendy miasta, od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, która trudniła się wytwarzaniem znacznych ilości marihuany i sprzedażą amfetaminy.

W tym tygodniu, we wspólnej akcji zatrzymali 3 osoby, w ich mieszkaniach znaleźli nielegalną uprawę konopi indyjskich wraz z osprzętem w postaci m.in. lamp, wentylatorów, przewodów odprowadzających powietrze.

Następnego dnia policjanci przeprowadzili przeszukania w 9 miejscach na terenie dwóch powiatów, kieleckiego i skarżyskiego. Działania te przyniosły efekty w postaci zabezpieczenia przygotowanych prawdopodobnie do sprzedaży, blisko 200 gramów suszu ziela, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana i białego proszku, wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina. Na poczet kar zabezpieczono 3 samochody oraz pieniądze o łącznej wartości ok. 50.000 zł.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty wytwarzania, wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, a także handlu i posiadania środków zabronionych.

Wobec trzech osób sąd na wniosek prokuratora zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów na okres 3 miesięcy, natomiast wobec pozostałych zatrzymanych prokurator zastosował środki o charakterze wolnościowym. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce Zachód w Kielcach.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / dm)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.55 MB)

Powrót na górę strony