Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa 25-letniej kobiety

Data publikacji 02.02.2015

W sobotę rano policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 25-letniej kobiety. Funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzie zbrodni. Policjanci prowadzą intensywne czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Sprawca był w przeszłości karany za zamordowanie swojej żony. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę rano ok. godz. 8.30 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że zabił kobietę.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole Policji. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 64-letniego mężczyznę, a w jednym z pomieszczeń znaleźli zwłoki 25-letniej kobiety. Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo - śledczego przesłuchali m.in. okolicznych mieszkańców i przeprowadzili bardzo dokładne oględziny mieszkania. W trakcie tych czynności zabezpieczyli ślady oraz narzędzie zbrodni. Wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że kobieta została zamordowana.

Wczoraj policjanci doprowadzili 64-letniego mężczyznę do prokuratury.
Tam usłyszał zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. W latach 70 odpowiadał on przed sądem za zabójstwo swojej żony.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
Policjanci cały czas ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.17 MB)

Powrót na górę strony