Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jastrzębie-Zdrój: policjanci odparli atak chuliganów

Data publikacji 04.02.2015

Mundurowi z Jastrzębia–Zdroju, jednostek sąsiednich i katowickiego oddziału prewencji interweniowali wczoraj pod siedzibą spółki górniczej, gdzie grupa agresywnych młodych ludzi zaatakowała stróżów prawa i usiłowała wedrzeć się do budynku firmy. Policjanci odparli atak odpychając agresorów i używając broni gładkolufowej. Zatrzymano 15 najbardziej agresywnych mężczyzn, a kryminalni pracują nad identyfikacją kolejnych sprawców ataku.

Wczoraj około 19.00 w Jastrzębiu–Zdroju pod siedzibą spółki węglowej, gdzie miała miejsce manifestacja dotycząca sytuacji w przedsiębiorstwie doszło do ataku na pilnujących porządku policjantów. Stróże prawa zaatakowani zostali butelkami, kamieniami i środkami pirotechnicznymi, a grupa najbardziej agresywnych młodych mężczyzn usiłowała sforsować drzwi prowadzące do budynku spółki. Mundurowi interweniowali wobec chuliganów, odpychając ich od drzwi, co spowodowało wzrost agresji i nasilenie ataków na policjantów. Po kolejnym ostrzeżeniu użyta została broń gładkolufowa, co ostudziło zapędy najbardziej agresywnych młodych ludzi. Znaczna część osób rozeszła się już wtedy spod siedziby przedsiębiorstwa, a nastroje uspokoiły się.

Wiele wskazuje na to, że chuligani są związani ze środowiskiem pseudokibiców – większość z nich podczas ataku miała zasłonięte twarze szalikami w barwach klubowych. Do tej pory zatrzymano 15 mężczyzn za ataki na policjantów i niszczenie mienia. Trwają policyjne czynności z ich udziałem. Uszkodzone zostały trzy radiowozy. Funkcjonariusze służby kryminalnej nadal pracują nad identyfikacją i zatrzymaniem kolejnych sprawców napaści na mundurowych.

(KWP w Katowicach / mg)

MSW ws. interwencji policji w Jastrzębiu-Zdroju ►

Powrót na górę strony