Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

MSW ws. interwencji policji w Jastrzębiu-Zdroju

Data publikacji 04.02.2015

Teresa Piotrowska, Minister Spraw Wewnętrznych, otrzymała wczoraj od Komendanta Głównego Policji pełną informację o interwencji Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Minister była na bieżąco informowana o sytuacji, jaka miała miejsce pod siedzibą górniczej spółki. Teresa Piotrowska dobrze ocenia działania, które podjęła Policja.

Policjanci zostali zaatakowani butelkami, kamieniami i środkami pirotechnicznymi. Grupa agresywnych mężczyzn próbowała wedrzeć się do budynku spółki. W takiej sytuacji Policja nie może pozostawać bierna. Nie może pozwolić na łamanie prawa. Wobec chuliganów zastosowano adekwatne środki, co w ostateczności ostudziło zapędy najbardziej agresywnych młodych ludzi. Środki te zostały użyte, bowiem chuligani nie reagowali na wcześniejsze ostrzeżenia i wezwania do zachowania spokoju.

W konsekwencji zatrzymano 15 osób. Przyczynami zatrzymania było znieważenie oraz czynna napaść na policjantów i niszczenie mienia.

Policja wskazuje, że wśród najbardziej agresywnych młodych ludzi byli chuligani związani ze środowiskiem pseudokibiców – większość z nich podczas ataku miała zasłonięte twarze i szaliki w barwach klubowych.  

(źródło: msw.gov.pl)

Jastrzębie-Zdrój: policjanci odparli atak chuliganów ►

Powrót na górę strony