Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla zatrzymanych w związku z protestami górniczymi

Data publikacji 05.02.2015

Jastrzębscy stróże prawa przedstawili zarzuty 11 osobom zatrzymanym w związku z incydentem, do jakiego doszło podczas wtorkowego protestu górników pod siedzibą spółki górniczej. Mężczyźni w wieku od 18 do 43 lat podejrzani są o udział w zbiegowisku oraz czynną napaść i znieważenie policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Podczas wtorkowej manifestacji pod siedzibą spółki w Jastrzębiu-Zdroju doszło do ataku na pilnujących porządku policjantów. Mundurowi zaatakowani zostali butelkami, płytami chodnikowymi, śrubami oraz kamieniami i środkami pirotechnicznymi. W wyniku podjętej interwencji stróże prawa zatrzymali kilkunastu najbardziej agresywnych mężczyzn w wieku od 18 do 43 lat. Są wśród nich chuligani związani ze środowiskiem pseudokibiców, którzy podczas ataku mieli twarze zasłonięte szalikami w klubowych barwach. W chwili zatrzymania przy jednym z mężczyzn znaleziony został rewolwer hukowo-kinetyczny.

11 osób już usłyszało zarzuty związane z udziałem w zbiegowisku oraz czynną napaścią i znieważeniem policjantów. Funkcjonariusze wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 5 z nich. Dalszy los zatrzymanych leży teraz w rękach prokuratury i sądu. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Przez cały czas prowadzone są także intensywne działania związane z identyfikacją pozostałych sprawców wtorkowych zamieszek. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / mg

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.69 MB)

Powrót na górę strony