Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorące przygotowania w pilskiej Szkole Policji

Data publikacji 05.02.2015

Od marca 2015 r. po raz pierwszy w historii Szkoły Policji w Pile rozpoczną się kursy specjalistyczne kształcące techników kryminalistyki. Aby stworzyć symulacyjne miejsce oględzin pożaru, funkcjonariusze zaprószyli ogień we wnętrzu samochodu i w budynku. Po ugaszeniu, pozostałe po spaleniu materiały służyć będą przyszłym technikom kryminalistyki w ćwiczeniach oględzin miejsca pożaru.

Od marca br. po raz pierwszy w historii Szkoły Policji w Pile rozpoczną się kursy specjalistyczne kształcące techników kryminalistyki. Wracając do swoich korzeni, w Szkole znów będą mogli zdobywać wiedzę przede wszystkim funkcjonariusze pionu kryminalnego. Aby w pełni przygotować się do tego zadania oraz poszerzyć zaplecze dydaktyczne, szczególnie związane z praktycznymi aspektami szkolenia, na terenie szkolnego parku i w okolicach garaży miał miejsce kontrolowany pożar. Wszystko po to, aby stworzyć symulacyjne miejsce oględzin pożaru.

Pod czujnym okiem młodszego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły asp. sztab. Pawła Leśniewskiego (technika kryminalistyki z wieloletnim stażem) oraz Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Pile - mł. kpt. Jarosława Kołaka, funkcjonariusze dokonali zaprószenia ognia we wnętrzu samochodu oraz w środku murowanego budynku.

Po podpaleniu, wszystko zostało ugaszone, a pozostałe po spaleniu materiały służyć będą przyszłym technikom kryminalistyki w ćwiczeniach dotyczących specyfiki oględzin miejsca pożaru.

(SP w Pile / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja