Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o gwałty i rozboje

Data publikacji 09.02.2015

Policjanci z Piaseczna potrzebowali tylko dwóch dni, aby ustalić i zatrzymać podejrzewanego o napad na dwie kobiety. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty za gwałty i rozboje. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do komendy zgłosiły się kobiety, które powiadomiły o tym, że zostały napadnięte i zgwałcone. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonych, sposób działania napastnika był podobny. Mężczyzna zabierał kobiety na tzw. stopa, oferując podwiezienie do domu, następnie wywoził je w ustronne miejsce i tam, grożąc nożem, gwałcił i zabierał pieniądze.

Policjanci natychmiast po pierwszym zdarzeniu rozpoczęli działania, aby ustalić i zatrzymać sprawcę. Dwa dni wytężonej pracy przyniosły efekt. Podejrzany został zatrzymany w miniony piątek na terenie Warszawy. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu.

40-latek usłyszał już zarzuty za gwałty i rozboje, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony