Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nożownik odpowie za usiłowanie zabójstwa i rozboje

Data publikacji 12.02.2015

Tczewscy kryminalni pracując nad sprawą usiłowania zabójstwa ustalili, że zatrzymany do niej 22-letni mieszkaniec powiatu malborskiego podejrzany jest również o trzy napady, do których dochodziło w ostatnim czasie. W jednym z tych przypadków sprawca próbując ukraść torebkę kilkukrotnie ugodził nożem 17-letnią kobietę. Za tego typu przestępstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci zajmujący się sprawą usiłowania zabójstwa 70-letniego mieszkańca Tczewa ustalili, że zatrzymany przez nich 22-latek miał związek z poprzednimi napadami, do których dochodziło na terenie miasta.

Do pierwszego napadu doszło 3 listopada 2014 roku, wtedy to młody mężczyzna podszedł do 17-latki i próbował wyrwać kobiecie torebkę z rąk. Gdy napotkał opór, ugodził ją kilkukrotnie nożem. Do wyjaśnienia tej sprawy Komendant Powiatowy Policji w Tczewie powołał specjalną grupę policjantów.  

Do kolejnego napadu doszło 21 listopada: wówczas młody mężczyzna wszedł do sklepu monopolowego i grożąc ekspedientce nożem zażądał wydania pieniędzy, a po otrzymaniu 280 zł uciekł.

7 lutego młody mężczyzna wszedł do sklepu monopolowego w Tczewie, wyciągnął nóż i zażądał wydania pieniędzy z kasy. Został spłoszony przez mężczyzn, którzy byli na zapleczu sklepu. Sprawca uciekł, chwilę później zaczepił przypadkowo napotkanego 70-latka, zażądał wydania wartościowych rzeczy, gdy ten odmówił, sprawca ugodził go nożem i uciekł.

Policjanci, w każdym z tych przypadków bardzo szczegółowo zbierali materiał dowodowy i ślady pozostawione przez sprawcę. Efektem ich pracy było zatrzymanie 22-latka z powiatu malborskiego. W trackie czynności przyznał się do tych trzech napadów i jednego usiłowania zabójstwa.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Natomiast za usiłowania zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony